субота, 27 жовтня 2012 р.

Рябчик Імператорський

РЯБЧИК ІМПЕРАТОРСЬКИЙ


Українська назва  Рябчик імператорський                               
Латинська назва  Fritillaria imperialis  
Батьківщина Азія
Легкість вирощування для любителів
період цвітіння  травень-червень

Рябчик імператорський -  одне з найбільших і ефектних цибулинних рослин приваблює своїми розмірами і неповторним образом. Зацвітає рябчик імператорський на початку травня. Природне забарвлення квіток оранжево-коричневе, хоча є багато сортів з квітками білого, жовтого, помаранчевого і коричневого кольорів, махровими
квітками і строкатими листками. Довжина "дзвіночків" доходить до 4 см, при діаметрі 3 ... 4 см. Цвітіння може тривати до 3-х тижнів. На одній
рослині зазвичай розкривається 6 квіток (іноді до 12), розподілених по колу рівномірно, на зразок плафонів люстри. Бутони і дзвонові квітки рослини повернені вниз.
Любить тепле місце на сонці або в напівтіні. Грунт - пухка, досить багата поживними речовинами, добре дренированний, з додаванням грубозернистого річкового піску і перегною. Рябчик  може багато років рости і розмножуватися без догляду. Але при цьому рослини дрібніють і часто перестають цвісти. Для отримання сильних, великих обільноцветущіх рослин, необхідно забезпечити рябчик ідеальні умови і правильний догляд.Для стабільного цвітіння рекомендується після пожовтіння і усихання листя цибулини викопати і прогріти всухому, теплому і провітрюваному приміщенні з денною температурою до 30-35 С до появи коріння, потімпосадити. Глибина закладення до 30 см для великих цибулин, і до 20 см для більш дрібних.  Після опадання пелюсток рекомендується видаляти всі зав'язі, щоб зберегти сили рослини. Дуже корисні підгодівлі повним комплексним добривом і органікою. Після цвітіння надземна частина починає жовтіти і всихати. У цей час (у червні) цибулини необхідно обов'язково викопати, просушити і зберігати в темному місці бажано в торфі. 
Розмножують діленням цибулин, дітками (рідше) і насінням (зовсім рідко). Великі цибулини кожний рік зазвичай діляться на дві.
Використовують  у групових посадках на ранньоквітучих весняних клумбах і рабатках.

Немає коментарів:

Дописати коментар