Як потрібно садити квіти?


Як потрібно садити квіти?


Квіти прикрашають ділянку, радують око, дарують позитивні емоції. Саме тому садівники так люблять розводити різні сорти квітів. Але щоб квіти були пишними і красивими, їх треба правильно садити.
  1.  Перш, ніж садити будь-які рослини, у тому числі квіти, треба підготувати грунт. Якщо земля на вашій ділянці бідна, треба ще з осені закопати в неї компост в місці майбутньої посадки. Можна покласти зверху на майбутню клумбу мульчу. Вона утримає вологу і поживні речовини стануть поступово потрапляти всередину. 
    Є квіти, які висаджують навесні, їх зазвичай розмножують за допомогою насіння. Для таких кольорів треба заздалегідь підготувати розсаду, посіявши насіння в лютому-березні в розсадні ящики. Коли зійдуть сходи і з'являться 2-3 справжніх листочки, майбутні квіти можна розсадити в окремі ємності. Висаджують розсаду виросла в грунт в кінці травня - початку червня, коли буде досить тепло. Але можна садити і цибулинні квіти. Здебільшого їх посадка відбувається восени.
  2.  Які б квіти ви не садили - цибулинні або звичайні, треба спочатку викопати під їх ямки. Потім у ямки налити трохи теплої води, посадити рослину, присипати землею і утрамбувати грунт навколо. Можна додати всередину ямки трохи гравію або керамзиту для дренажу. Добре б також покласти туди перепрілого гною, тоді квіти будуть рости швидше і цвісти пишніше. 
    Якщо садите цибулинні рослини, не треба розташовувати їх занадто близько один до одного. Відстань між двома цибулинами повинна дорівнювати мінімум діаметру однієї цибулини. Глибина ямки - близько трьох діаметрів цибулини. Садять цибулинку денцем вниз. Якщо посадка відбувається восени, поливати не потрібно, адже цибулини можуть почати рости, а до зими це не потрібно. Посадку треба проводити після 16 години вечора (це відноситься до висадки квітів навесні). Адже після 16 годин сонце не таке пекуче, рослинам буде легше пристосуватися.
  3.  Не саджайте квіти хаотично, дотримуйтесь заздалегідь продуманим планом. Підбирайте сорти з різним часом цвітіння, щоб у вас на ділянці завжди були квітучі рослини. Пам'ятайте, що цибулинні швидко розростаються. Тому якщо хочете мати галявину, висадіть квіти по її краях, через пару років вони заповнять весь простір. 
    Навколо коренів або цибулин рослин зробіть невеликі траншеї і закопайте там волосся. Вони допоможуть боротися зі шкідниками, які живуть в саду. Крім того, волосся буде додатково живити квіти мінералами. Також можна закопати навколо рослин використаний в готуванні жир, він буде їх живити.

Зверніть увагу

Садити квіти з корінням треба разом із земляною грудкою.

Корисні поради

У перші дні після висадження квітів у вигляді розсади у відкритий грунт їх потрібно злегка притіняти.

1 коментар: